Hakkımızda
POLARON LOGO (2)
0c49b70fb2f4845210d01a7ac58f8289
blue horse logo
9c0661d72f250d6c09d29836ed9ad44d

Polaron Boya Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ, 1999 yılı sonunda İstanbul’da kurulmuştur. Otomobil tamir boyaları sektöründe faaliyet gösteren firmamız yarattığı kalite ve güvenle sektörde bilinen, saygın bir imajla yerini almıştır. Polaron aynı zamanda Sherwin Williams’ın De Beer markasıyla tüketime sunduğu otomobil tamir boyaları grubunun Türkiye’deki satış, pazarlama, teknik destek ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ürettiği yüksek kalitede ürünler ve hazır kutu boyaların orijinal araç renkleriyle mükemmel uyumu, firmamızı rakiplerimizden ayıran en önemli özelliktir. 

Firmamız 2021 yılında tanıtımı yapılan yeni markası, Blue Horse ile oto tamir boyaları grubundaki ürün çeşitliliğini artırmıştır.

Polaron aynı zamanda kurulduğu günden bu yana distribütörlüğünü yaptığı Sherwin Williams firması ile birlikte çeşitli saha araştırmaları da yürütmektedir. Sherwin-Williams 1866 yılında kurulan ve bugün boya, kaplama ve ilgili bütün ürünlerin üretiminde, geliştirilmesinde, dağıtılmasında ve satılmasında profesyonel, endüstriyel, ticari ve perakende müşterilere global hizmet veren dünyanın en büyük boya firmasıdır. En bilinen markaları şu şekildedir; Sherwin-Williams, Valspar, Dutch Boy, Krylon, Minwax, Cabot, Thompson's, Water Seal, Türkiye’de ise De Beer. Bunların dışında her sektöre, her alanda hizmet veren birçok markası bulunmaktadır.

Polaron, güncel literatürü ve bilgi akışını yakından takip ederek, gelecekte de üretim faaliyetine kalitesinden ödün vermeden devam edecektir.