Hakkımızda
POLARON LOGO (2)
0c49b70fb2f4845210d01a7ac58f8289
blue horse logo
9c0661d72f250d6c09d29836ed9ad44d

Polaron Boya Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ, 1999 yılı sonunda İstanbul’da kurulmuştur. Firmamız, kurulduğu günden bu yana hem kendi markası altında üretimini yaptığı otomobil tamir boyaları ve yardımcı malzemelerinin, hem de dünyanın en büyük boya firmalarından Valspar’ın De Beer markasıyla sattığı otomobil tamir boyaları grubunun Türkiye’deki satış, pazarlama, teknik destek ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Valspar Corp. Mart 2016’da dünyanın en büyük üçüncü boya firması Sherwin-Williams Co. tarafından satın alınmış ve bu birleşme distribütörü olduğumuz firmayı dünyanın en büyük boya firması haline getirmiştir.

Polaron, ürettiği yüksek kalitede ürünler ve günümüz otomobil boyası pazarında en büyük paya sahip metalik efektli boyaların, orijinal araç renkleriyle mükemmel uyumu, çeşitliliği ve sürekliliği sebebiyle yarattığı kalite ve güvenle sektörde bilinen, büyük firmaların rakibi konumuna gelmiştir. Bu renk hassasiyeti; gelişen ve her geçen gün hızlanan dünya pazarına adapte olmada müşterilere iş kolaylığı sağlaması açısından Polaron Boya’yı diğerlerinden ayıran en önemli özellik olmuştur.

Polaron, aynı zamanda bünyesine sanayi grubu, yapı grubu, ısı yalıtımlı ve pasif yangın geciktirici boya ve yalıtım malzemeleri tasarımı geliştirmesi, imalatı, satışı ve pazarlaması faaliyetlerini de katmıştır.

Polaron aynı zamanda kurulduğu günden bu yana distribütörlüğünü yaptığı Sherwin Williams firması ile birlikte çeşitli saha araştırmaları da yürütmektedir. Sherwin-Williams 1866 yılında kurulan ve bugün boya, kaplama ve ilgili bütün ürünlerin üretiminde, geliştirilmesinde, dağıtılmasında ve satılmasında profesyonel, endüstriyel, ticari ve perakende müşterilere global hizmet veren dünyanın en büyük boya firmasıdır. En bilinen markaları şu şekildedir; Sherwin-Williams, Valspar, Dutch Boy, Krylon, Minwax, Cabot,Thompson's, Water Seal, Türkiye’de ise De Beer. Bunların dışında her sektöre, her alanda hizmet veren birçok markası bulunmaktadır.