Anti-Bakteriyel Boyalar

IMG_0302

Boya mantar ve virüs oluşumunun önlenmesi amacıyla kullanılır. Küflü yüzeylere direkt uygulama yapılmaz. Önce yüzeyleri çamaşır suyu katkılı su (1 birim çamaşır suyu 3 birim su) ile temizlemek, kuruduktan sonra astar ve boya uygulaması yapmak gerekir. Boya seçiminde antibakteriyel özellikli ve küf mantar oluşumunu geciktiren özellikte bir boya tercih edilmelidir.

İÇ CEPHE KAPLAMASI- IC SERİSİ

Su bazlı akrilik dispersiyon esaslı iç cephe boyasıdır. Doğal hammaddelerden imal edilmekte olup SÜT BOYASI olarak adlandırılmaktadır. Organik hammaddeleri sayesinde iç cephelerde son derece sağlıklı bir kaplama oluşturmaktadır. Suya dayanıklılığı yüksektir. Su itici özelliği vardır. Yüzeyin nefes almasına müsaade eder ve bu sayede nem oluşumunu engellemektedir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde küf oluşumunu engeller. Örtücülüğü yüksek ve yüzeye yapışması son derece yüksektir. Kolay uygulanabilmektedir.

Antibakteriyel özelliğini, küf ve mantar önleyici özelliğiyle birleştiren çok sağlıklı bir boyadır. Bu özellikleri sayesinde diğer boyalara göre uygulandığı yüzeylerde boya filmini çok daha dayanıklı hale getirir ve yıllarca genç kalmasını sağlar. Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi, özellikle rutubetli ortamlarda kabarmasını ve dökülmesini önler. Antibakteriyel özelliği sayesinde uygulandığı yüzeylerde insan vücuduna zararlı mikroplara karşı dirençlidir, bu nedenle hijyenin önemli olduğu Hastane, Kreş, Okul ve Gıda üretilen tesislerde güvenle kullanılabilir. Uygulandığı yüzeyde mantar ve küf oluşumunu önleyen yapıdadır. Düşük VOC özelliğinden dolayı çevre dostudur. Özellikle banyo ve mutfak gibi hijyenin çok önemli olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir.